728x90-sample.png

एमालेमा फर्केपछि दाङका मेटमणि चौधरि र हिराचन्द्र केसिले भने- ओलि प्रबृत्ति विरुद्ध डटेर लड्छौ !

Share

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
Share on whatsapp
WhatsApp

घोराही । दाङ क्षेत्र नम्बर १ बाट प्रतिनिधिसभा सदस्यमा निर्वाचित तत्कालीन एमालेका मेटमणी चौधरी माधबकुमार नेपालका निकटस्थ सांस्द हुन् । नेकपामा आएको बैचारिक बिभाजन पश्चात चौधरी दाङमा केपी शर्मा ओलीका सबै भन्दा ठूला आलोचक बने । केपी ओली समूहसंगको सम्बन्धै समाप्त भैसकेको बताउँदै आएका सांसद चौधरी लाई पुनः उनै ओलीसंगै पुरानै घरमा फर्कनु पर्ने कानुनी अड्चन आईपर्यो ।
‘सर्वोच्चले गरेको फैसला निकै अप्रत्यासित भयो, फेरि पुरानै घरमा फर्कनु पर्ने परिकल्पना म मा थिएन,’ उनले भने ‘तर पनि सर्वोच्चले पुरानै घर खडा गरिदिएपछि त्यहाँ फर्कनुको बिकल्प रहेन ।’ तर ओलीविरुद्धको बैचारिक लडाईँ भने समाप्त भैनसकेको उनि बताउँछन् । नेकपाको फरक समूहमा रहेर ओलीको कडा आलोचना गरेका उनले आँफूहरुको लडाई अब पुरानो घरभित्र हुने बताए । ‘हामीहरुले पहिले जुन मुद्धाहरु उठान गर्दै आएका थियौँ,’उनले भने ‘ति मुद्धाहरु अब पुरानो घरमा बसेर उसैगरि उठान हुन्छन्, हामीहरु हाम्रा मुद्धामा बिचलित छैनौँ ।’
तर नेकपा टुटेर पुरानो एमालेमा फर्कँदा भने राजनीतिक ‘ओज’ मा कमी आउने उनको बुझाई छ । ‘पहिला म दुईवटा राजनीतिक दल मिलेर बनेको ठूलो पार्टीको नेता थिएँ,’ उनले भने ‘अब त्यो ठूलो पार्टी त रहेन, अब म एमालेको मात्रै नेता हुने भएँ, यसर्थ ठूलो पार्टीको नेता हुनु र सानो पार्टीको नेता हुनुमा राजनीतिक ओज त घटिहाल्छ नि ।’
सांसद चौधरीसंगै ओली समूहका आलोचक दाङका अर्का सांसद हुन् दाङ क्षेत्र नम्बर ३ बाट प्रतिनिधिसभामा निर्वाचित हिराचन्द्र केसी। एमालेबाट निर्वाचित उनि नेपाल समूहका हुन् । प्रचण्ड माधव समूहसंगै रहेर नेकपाको आधिकारीकता दाबी गरिरहेका सांसद केसीलाई लागेकै थिएन, ओली समूह संग पुनः पुरानै घरमा फर्कनु पर्ला भन्ने ।
तर सर्वोच्चले गरेको ‘राजनीतिक फैसला’ का कारण उनि पुनः ओलीसंगै पुरानै घरमा प्रवेश गर्न बाध्य भए । ‘मलाई यस्तो होला भन्ने लागेकै थिएन,’ उनले भने ‘अदालतको फैसलाविरुद्ध बोल्दा मलाई मानहानी नलागोस्, सर्वोच्चले नै राजनीतिक दल खडा गरिदिनु कदापी न्योचित काम हैन ।’ नेकपाको आधिकारीकताका विषयमा मात्रै अदालतले फैसला गर्नुपर्नेमा माओवादी र एमाले ब्यूँताईदिने फैसलालाई उनले राजनीतिक फैसला भनेर टिप्पणी गरे ।
तथापी पुरानो घर प्रवेशलाई उनले आँफूहरुको ‘हार’का रुपमा लिएका छैनन् । केपी शर्मा ओली पनि पुरानो घरमै फर्कन लागेको भन्दै उनले भने ‘पुरानो घरमा हामी मात्रै हैन, केपी शर्मा ओली समूह पनि फर्कन लागेको हो,यसर्थ यसमा कसैको हार जीत या आत्मसमर्पण भन्ने कुरानै हैन ।’

राप्ती प्रतिष्ठानमा नसा खुम्चिएकि ७५ बर्षिय बृद्धा बिरामीको सफल अप्रेसन !

दाङ । राप्ती स्वास्थ्य बिज्ञान प्रतिष्ठानमा डल्ला परेका नसाहरुको सफल अप्रेसन गरिएको छ । घोराहीकि ७५ बर्षिय एक बृद्धाको खुट्टाको भागमा नसा डल्लो परेर बिरामी भएपछि त्यसको शल्यकृया गरिएको हो । प्रतिष्ठानका चिकित्सक सर्जन डा. विशाल आचार्य र बिर हस्पिटल काम गरिसकेका सर्जन डा. रबि आचार्य नेतृत्वको नर्श, एनेस्थेसियासहितको स्वास्थ्यकर्मिको...

एमालेमा फर्केपछि दाङका मेटमणि चौधरि र हिराचन्द्र केसिले भने- ओलि प्रबृत्ति विरुद्ध डटेर लड्छौ !

घोराही । दाङ क्षेत्र नम्बर १ बाट प्रतिनिधिसभा सदस्यमा निर्वाचित तत्कालीन एमालेका मेटमणी चौधरी माधबकुमार नेपालका निकटस्थ सांस्द हुन् । नेकपामा आएको बैचारिक बिभाजन पश्चात चौधरी दाङमा केपी शर्मा ओलीका सबै भन्दा ठूला आलोचक बने । केपी ओली समूहसंगको सम्बन्धै समाप्त भैसकेको बताउँदै आएका सांसद चौधरी लाई पुनः उनै ओलीसंगै...

दाङमा प्रहरीको विद्यार्थी लक्षित चेकजाँच अभियान सुरू

दाङ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङले कलेज पढ्न आउने विद्यार्थी लक्षित चेकजाँच अभियान सुरू गरेको छ ।  दाङ जिल्लामा दुर्घटना न्यूनिकरणका लागि विद्यार्थीहरूलाई लक्षित एम्वुसिङ अभियान सञ्चालन गरिएको हो । दुर्घटनाको दरमा वृद्धि हुन नदिन र चालक अनुमतिपत्रविना सवारी साधन चलाउने विभिन्न कलेज क्षेत्रमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरूलाई चेकजाँच गर्न लागिएको जिल्ला...

दाङमा ओलि समुहले पार्टी कार्यालयमा नेकपा एमालेको बोर्ड राख्यो !

दाङ, २४ फागुन । सर्वाेच्च अदालतको फैसलापछि उत्साहित बनेको नेकपा ओली समूहका कार्यकर्ताले लुम्बिनि प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलको गृह जिल्ला दाङमा नेकपा एमालेको कार्यालय स्थापना गरेका छन् । सर्वाेच्च अदालतले नेकपा एमाले र नेकपा माओवादी केन्द्र ब्युँताइदिएपछि सोमबार नेकपा ओलि समुहकि केन्द्रिय सदस्य मेनका पोखरेल र सो समुहका जिल्ला अध्यक्ष...

प्रधानमन्त्री कुन पार्टीको भनेर सोधेपछि भिम रावललाई शंकर पोख्रेलको कडा जवाफ

दाङ- सांसद भीम रावलले संसदमा ‘प्रधानमन्त्री कुन पार्टीको’ भनेर सोधेको प्रश्नमा लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोख्रेलले कडा जवाफ फर्काएका छन । उनले सामाजीक सन्जाल फेसबुकमा लेख्दै भनेका छन-`सम्मानित सर्वोच्च अदालतले प्रधानमन्त्री चयन हुदाको अवस्थातर्फ नै फर्काएको हुदा प्रधानमन्त्री कुन पार्टीको भनेर सोधीरहनै परेन ।´ Related posts: जटिल खाले सबैजसो अप्रेसन...

पढ्नु नबिर्सिनुहोला